Promujemy firmę w internecie

Promujemy firmę w internecie czyli Pozycjonowanie Tychy , ponieważ od tego zależy czy nasza witryna na dane słowo pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego pozycjonera sprawa doboru...słów kluczowych to bardzo ważny etap rozpoczęcia dzi

Dodane: 29-01-2015 09:38
Promujemy firmę w internecie Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Ważna część procesu pozycjonowania

Pozycjonowanie Tychy
Pozycjonowanie Tychy

Dobór słów do pozycjonowania to ważna sprawa, ponieważ od tego zależy czy nasza witryna na dane słowo pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego pozycjonera sprawa doboru...słów kluczowych to bardzo ważny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, bo jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Liczne metody pozycjonowania

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat seo to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która daje stały efekt, brak ryzyka wyrzucenia strony z pozycji. Jest też 'czarne' seo jest to odwrotność białego seo i często daje szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na realnym spadku pozycji strony w wyszukiwaniu. Smutne jest to, że wiele pozycjonerów wykorzystuje tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Generalnie jest to dość nietrudne, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy SEO trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak położenie geograficzne gdzie dana witryna ma swoją działalność, konkurencje i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, więc na efekty musimy być cierpliwym nawet przez parę miesięcy. Istnieje wiele metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.